Agraf dystrybutor marki Mark the Helper
Szukaj na stronie
Zamknij wyszukiwanie

Nadruki / hafty

Strona główna » Nadruki / hafty

Odzież roboczą Mark the Helper można, a  nawet powinno się znakować. Znakowanie odzieży to identyfikacja pracownika, to podkreślenie profesjonalizmu firmy, to oczywiście także budowanie wizerunku firmy, reklama. Do każdego zamówienia powinno się dobrać metodę znakowania indywidualnie w zależności od rodzaju tkaniny, przeznaczenia, sposobu użytkowania, wielkości nakładu, rodzaju projektu.

Metoda sitodruku bezpośredniego

Przy większych nakładach i stosunkowo niewielkiej ilości kolorów polecamy metodę sitodruku bezpośredniego. To najstarsza technika druku, metoda przemysłowa, a w przypadku użycia farb plastizolowych metoda trwała, pozwalająca odzwierciedlić kolor na tkaninie, pozwala także na drukowanie jednolitych dużych powierzchni. Metoda sitodruku umożliwia także zastosowanie farb specjalistycznych takich farby wodne, farby fluoroscencyjne, farby odblaskowe. W uzasadnionych przypadkach warto zastosować termotranswer sitodrukowy. Metoda ta polega na druku na papierze transferowym w odbiciu lustrzanym i pokryciu nadruku klejem. Taki nadruk nanosimy na odzież z użyciem prasy termotranswerowej.

Sitodruk bezpośredni

Techniki cyfrowe

W przypadku mniejszych nakładów polecamy użycie technik cyfrowych, może to być termotranswer cyfrowy taki jak solftex (druk na folii i przenoszenie na tkaninę za pomocą prasy), czy sublimację na odzieży poliestrowej, czy mieszance poliester-bawełna (metoda bardzo trwała polegająca na barwieniu włókna, nie na druku powierzchniowym). Coraz bardziej popularną metodą jest druk bezpośredni DTG; metoda stosunkowo droga, dająca za to możliwość drukowania full kolor i fotograficznego odwzorowania szczegółów. Niestety w przypadku odzieży BHP nie ma ona zbyt dużego zastosowania, ponieważ zalecana temperatura prania odzieży z nadrukiem DTG to 30oC.

Techniki cyfrowe

Trwały i efektowny haft komputerowy

Bardzo trwałą, efektowną metodą znakowania jest haft komputerowy. Możemy haftować bezpośrednio na odzieży lub na tkaninie tworząc naszywki. Zaletą haftu komputerowego jest możliwość wykonania już niewielkich ilości zleceń, poza tym nie występują tu każdorazowe koszty przygotowania. Program hafciarski przygotowujemy tylko raz i koszt ponosimy jednorazowo.

Haft komputerowy

Termotreswer z użyciem folii flock, flex

Popularną metodą w przypadku niewielkich nakładów jest termotreswer z użyciem folii flock, flex. Wzór jest wycinany ploterem i wygrzewany w tkaninę za pomocą prasy. Istnieje możliwość zadrukowania folii.

Termotreswer

Metki to także metoda znakowania

Metki to także metoda znakowania odzieży, daje ona możliwość dyskretnego znakowania, lub naszycia metki w widocznym miejscu odzieży. Możemy stosować drukowane metki satynowe lub tkane metki żakardowe.


Szybki kontakt

AGRAF dystrybutor Mark the Helper

ul. Sielska 14 B
10-802 Olsztyn

tel. kom.: +48 603 302 253
tel. kom.: +48 609 000 038

e-mail: biuro@promostars.pl

Najnowsze na stronie
Polecamy
Produkty
Zobacz więcej
Odzież grupy promostars
Copyright (C) markhelper.pl | Polityka prywatności| Regulamin Realizacja: Agraf.net.pl
Kontakt Przewiń do góry
Zamknij